Az Európai Parlament strasbourgi plenáris ülésén rendelkezéseket fogadott el, hogy egységes és szigorúbb előírásokkal átláthatóbbá és ellenőrizhetőbbé tegyék a rövid távú szálláskiadás szabályozását. A 493 igen szavazattal, 14 ellenében, 33 tartózkodás mellett elfogadott szabályozása egységesíti a rövid távú bérleti szolgáltatásokkal kapcsolatos adatok gyűjtésének és megosztásának módját. Célja az átlátható és felelős platformgazdaság előmozdítása az EU-ban, miközben megvédi a fogyasztókat a csalárd ajánlatoktól - tájékoztatott az uniós parlament csütörtökön.
A cégalapító szolgáltatás segítségével minden szükséges ügyintézés online elvégezhető az MBH csoport BUPA platformjáról - közölte az MBH Bank pénteken.
Szombattól élesedik az Európai Unió digitális szolgáltatásokról szóló törvénye, amely nagyon szigorú új szabályozást vezet be az internetes platformszolgáltatókkal szemben. A Facebook, a Google, az Amazon és a Microsoft is aggódhat.
Franciaország és Németország, valamint Észtország és Görögország egy brüsszeli találkozón megakadályozta a giggazdaságban dolgozókra vonatkozó felülvizsgált uniós szabályozást, ezzel visszavetve az alkalmazásban dolgozók körülményeinek javítását célzó erőfeszítéseket. Most az EU Tanácsában nincs minősített többség a javaslat mögött, ami az új rendelet végrehajtásához szükséges lenne.
Az Európai Bizottság a következő hetekben várhatóan vizsgálatot indít majd a TikTok közösségi médiaplatform ellen, mivel a gyanú szerint nem tett maradéktalanul eleget a digitális szolgáltatásokról szóló törvényben foglaltaknak.
Beperelte az Elon Musk tulajdonában álló, korábban Twitterként ismert X-et az AFP francia hírügynökség az egyik párizsi bíróságon, arra hivatkozva, hogy a közösségi platform nem hajlandó tárgyalásokat kezdeni arról, hogy mennyit fizessen a hírek felhasználásáért.
Az Amazon jogi harcot indított az Európai Unió szigorú online tartalomszabályozása ellen: a technológiai óriás azt szeretné, ha rá nem vonatkoznának az uniós törvények.
Bár az Európai Unió mindent elkövet, hogy a nagy platformokkal szembeni és a kisebb online szolgáltatók helyzetének javításáért tett lépésként pozícionálja, a várhatóan 2024 elejétől alkalmazandó digitális szolgáltatásokról szóló EU-s rendelet (DSA) valójában minden online szolgáltatóval szemben komoly új követelményeket támaszt, ami jelentős felkészülési terhet ró az érintett vállalkozásokra. Nem túlzás azt mondani, hogy a felkészülés a GDPR-t megelőző kapkodást hozhat a szektorba - írja elemzésében Tóásó Bálint, a KPMG Legal Tóásó Ügyvédi Iroda partnere és Márkus Fanni, a KPMG Legal Tóásó Ügyvédi Iroda DSA szakértője.
Budapesti központtal erősíti a magyarországi jelenlétét a nemzetközi pénzügyi tranzakciókra szakosodott iBanFirst fintech vállalat. A cég azért döntött így, mert a határokon átívelő szolgáltatások mellett is fontosnak tartják a vállalati ügyfelek a személyes kapcsolattartás.
Megjelent a magyar piacon Európa egyik vezető online életmód- és divatáruháza, a Zalando, több mint 1700 márka 350 ezernél több ruházati termékéből álló kínálatát téve elérhetővé a magyar vásárlóknak is - közölte a társaság kedden az MTI-vel.
A járvány kapcsán felpörgő gyorskereskedelem az európai döntéshozatal fókuszába helyezte a platformmunkások helyzetét is. A digitális megoldásokon, appokon keresztül rugalmasan dolgozó futárok, sofőrök, fordítók jelentette foglalkoztatási forma legnagyobb hazai képviselője a foodpanda. A cég ügyvezetője egyetért a formálódó uniós szabályozás főbb céljaival, vagyis a platformmunkásoknak adható szélesebb körű juttatási csomaggal és biztosabb védőhálóval, ám úgy véli: mindez nem mehet a platformmunka legfőbb előnye, a rugalmasság rovására.
Regionális ügyvezető igazgatót nevezett ki a nemzetközi utalásokra szakosodott iBanFirst. Johan Gabriels felelős a vállalat délkelet-európai terjeszkedésének megvalósításáért és a helyi irodák irányításáért egyaránt. Az Ő vezetésével működik a magyar mellett a román, bolgár és olasz képviselet is.
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) átfogó gyorselemzést végzett annak vizsgálatára, hogy az ételrendelésre és házhozszállításra szakosodott hazai online platformok milyen lehetőséget biztosítanak a fogyasztók véleményének kifejezésére. A nemzeti versenyhatóság az étterem-értékelések transzparensebbé tételét javasolja az érintetteknek.
Miért van szükség uniós szabályozásra a nagy online platformok és a kisvállalkozások közötti erőegyensúly helyreállítása területén? - teszi fel a kérdést a Portfolio számára küldött exkluzív cikkében Mariya Gabriel, a digitális gazdaságért és társadalomért felelős uniós biztos és az alábbiakban meg is válaszolja.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Szakértők szerint több legyet is ütött egy csapással Kijev.
Az uniós támogatások így is felülmúlják az Egyesült Államok kifizetéseit.
Kihirdette a kormány a közlönyben azt is, hogy kiknek nem kell jövőre extraprofitadót fizetnie.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?